אורי משגב

Uri Misgav

עוקב

אורי משגב - הרצאות קרובות

הצג הכל
אירוע שחלף
05
06.2024
ד'
20:30
אקדמיית הביטלס 2024 | הביטלס והפוליטיקה
מרכז ענב לתרבות תל אביב יפו
אירוע שחלף
08
05.2024
ד'
20:30
אקדמיית הביטלס 2024 | הביטלס והסמים
מרכז ענב לתרבות תל אביב יפו
אירוע שחלף
10
04.2024
ד'
20:30
אקדמיית הביטלס 2024 | הביטלס והאולפן
מרכז ענב לתרבות תל אביב יפו
אירוע שחלף
06
03.2024
ד'
20:30
אקדמיית הביטלס 2024 | הביטלס ואמריקה
מרכז ענב לתרבות תל אביב יפו
אירוע שחלף
01
03.2024
ו'
13:00
אירוע חגיגי: "כשאיינשטיין פגש את צ'רצ'יל"
מרכז ענב לתרבות תל אביב יפו
שימו -💓- נתוני ההופעות המוצגים עודכנו על ידי בינה מלאכותית מאתר המכירה המקורי. טיקצ'אק LIVE לא מוכרת כרטיסים למופע ולא לוקחת אחריות על המידע. יש לבדוק תמיד באתר המכירה בפועל!
image
הרשמו לעדכונים והנחות על מופעים חדשים של אורי משגב!
לחצו "עקוב" כדי לקבל עדכונים ראשונים על השקת מופעים, כרטיסים, שוברי הנחה, וחשיפה בלעדית למתרחש מאחורי הקלעים. הצטרפו לחברים העוקבים אחרי אורי משגב בטיקצ'אק לייב.
עוקב
הכל על אורי משגב
אוּרִי מִשְׂגַּב (נולד ב-15 באפריל 1974) הוא עיתונאי, פובליציסט, מרצה, מורה ובמאי ישראלי. כיום עיתונאי בהארץ, ממובילי מחאת הדגלים השחורים ובין המתנגדים הבולטים לראש הממשלה בנימין נתניהו.
ביוגרפיה
מִשְׂגַּב נולד בקיבוץ חפציבה לחיים, מנהל וגזבר, ולחנה'לה, מזכירה טכנית. למד בתיכון אורט עמק חרוד. שירת בצה"ל כקצין מודיעין בחיל התותחנים. בעל תואר ראשון במדע המדינה ובהיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב.
פעילותו במסגרת המחאה
בשנת 2020 היה מיוזמי מחאת הדגלים השחורים, אליה קרא להצטרף בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.
דעותיו הציבוריות
בטוריו ב"הארץ" מביע משגב עמדות שמאליות ואנטי-דתיות. משגב עורר בעבר ביקורת ציבורית רחבה כשכתב טור שבו הסביר מדוע לא מל את בנו, וכן בטורים בהם קרא להפסיק את הלימוד וההנצחה של השואה בישראל בטענה כי הם "אינדוקטרינציה ציונית". טור שכתב בו קרא לשופט בית המשפט העליון נעם סולברג "עבריין בינלאומי" מאחר שהוא גר ביהודה ושומרון, ספג גינוי חריף משרת המשפטים איילת שקד.באוקטובר 2023, בעקבות מלחמת חרבות ברזל, האשים את ממשלת נתניהו באחריות על המתקפה. לטענתו הביטחון בעוטף הופקר, ושרי הממשלה היו עסוקים בלנפוש, ולא בענייני ביטחון.משגב הוא אחד המתנגדים הגדולים לראש הממשלה בנימין נתניהו, ונוהג לכתוב עליו ביקורות רבות. ב- 11 במרץ 2023 עיכבה המשטרה את אורי משגב בעקבות ציוץ בטוויטר בו המליץ לנתניהו לא להגיע לברלין.
חשיפות עיתונאיות
ב-27 ביולי 2017 עתר לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, בדרישה שיקבלו החלטה בפרשת מעונות ראש הממשלה, לאחר שחלפו 14 חודשים מהמלצת המשטרה על הגשת כתבי אישום. העתירה נמחקה חודשיים אחר כך לאחר שהודיע היועץ על כוונתו להגיש כתבי אישום בפרשה. בתקופת הקורונה, ב-2021 יצא בתחקיר על מערך "טיסות החילוץ" שאישרה הממשלה בכפוף לאישור ועדת חריגים, ובו טען כי חרדים רבים הגיעו לישראל בטיסות חילוץ, כאשר ישראלים שנתקעו בחו"ל ואינם חרדים לא קיבלו אישורים לכך, ובכך מתבצעת אפלייה כלפי לא-חרדים. התקיר היכה גלים ותחקירי המשך של עיתונאים נוספים חשפו את המחדל. ב-2023 חשף פרשיית מתנות שבנימין נתניהו לא החזיר למדינת ישראל לאחר עזיבתו את משרד ראש הממשלה ב-2021. ביניהם תנ"ך השווה מיליונים אותו קיבל מולדימיר פוטין.
הביקורת עליו
בחודש ינואר 2021 כתב בעיתון הארץ מאמר כנגד הציבור החרדי סביב מגפת הקורונה בו כתב כי ”החרדים הורסים ומביסים את המדינה. מי שיצית פה אינתיפאדה חילונית ייהפך לכוכב עליון... החרדים מסוכנים כיום להווה ולעתיד של ישראל יותר מהטילים של חיזבאללה ומהגרעין האיראני”. בעקבות כך הוגשו כנגדו תלונות ובית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות קבע כי המאמר גזעני, מסית ומעודד מלחמת אחים. בית הדין גם נזף בהארץ והורה להסיר את המאמר מאתר האינטרנט של העיתון.בספטמבר 2023 השר עמיחי שיקלי הגיש נגדו תביעת דיבה כיון שזה טען כי שיקלי סרב להתגייס בזמן מלחמת לבנון השנייה.ב-5 באוקטובר 2023 לאחר שחשף כי השר ניר ברקת נסע על חשבון הציבור ללונדון, כינתה אותו העיתונאית אילה חסון "שקרן" בטוויטר.
חיים אישיים
מתגורר ביפו ונשוי לסיוון. לזוג ארבעה ילדים.
לצפייה בויקיפדיה
צילום: fakepeterpan, ויקיפדיה
צילום: fakepeterpan, ויקיפדיה
הכתבה משתמשת בתוכן מהערך אורי משגב וזמינה ברישיון יחוס-שיתוף זהה

אם הינך אורי משגב באפשרותך לקחת בעלות על הדף

דרוש בעלות על הדף
הצטרפו לטיקצ'אק ברשתות החברתיות.
אינסטגרם
פייסבוק
השימוש באתר מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות טיקצ'אק LIVE הינו מיזם להנגשת התרבות בישראל לקהל הרחב. באתר מוצגים הופעות ואירועים הנאגרים באופן אוטמטי ללא בדיקה ומועברים לאתר המכירה המקורי. נתוני ההופעות אינם באחריות טיקצ'אק